רותם אמפרט נגב פועלת לרווחת המטיילים

רותם אמפרט נגב נרתמה למען מטיילי שביל ישראל והקימה חניונים בקטע השביל העובר בסמוך לשערי מפעליה באורון ובצין. לרשות המטיילים בקטע שביל קשה זה הועמדו ברזיות, שולחנות מוצלים וארוניות לאחסון ציוד ומזון

מפעל אורון של חברת רותם אמפרט נגב ממוקם בסמוך לשביל ישראל, בחלקו הדרומי של אחד מקטעי הדרך המדהימים ביופיים עם נופים מדבריים עוצרי נשימה, אך גם אחד הקשים והמפרכים ביותר למטיילים בו. מאורון, השביל מטפס על מצלעות המכתש הגדול ("הכרבולת") ו"תופר" בדרך ארוכה ומייגעת עד לגבעת מדור ונחל מדור. משם, בעוד יום ארוך של צעידה, מגיעים לשדה בוקר. ראוי לציין, שאין במסלול מקום להצטייד בו במים או במזון, כך שדווקא בקטע קשה זה יש לשאת משא כבד במיוחד.

המטיילים הצועדים באזור זה חייבים לבצע הכנות מקדימות, ולאחסן מים ומזון בנקודות לאורך השביל. זהו אתגר לוגיסטי  של ממש, היות ולא פעם נעלם המזון שהוטמן בשטח. חברת רותם אמפרט נגב נרתמה, על מנת לסייע למטיילי שביל  ישראל ולמען המטיילים באזור זה בכלל, והקימה למענם שני חניונים בסמוך למפעליה- האחד בסמוך לשער מפעל אורון  והשני בסמוך לשער מפעל צין. בשני החניונים הוצבו שולחנות וספסלים מוצלים, ברזיות להצטיידות במים ופחי אשפה  לרווחת המטיילים. בסמוך לשער מפעל אורון אף הוצב ארון תאים עם אפשרות נעילה (את המנעול על המטיילים להביא  עמם), בו ניתן להשאיר מזון, שתייה, אוהלים וכו', ובכך להשיל חלק מעומס הצידה לדרך, על מנת להקל על הצועדים  בשביל ישראל.

חברת רותם אמפרט נגב גאה לסייע למטיילים בחבל ארץ יפיפה זה, ושמחה שמטיילים רבים עושים שימוש בפינות המנוחה בחניונים.

safsalim_rotem2

שתפו עם חבריכם:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
דף הבית

תגובה אחת לפוסט

 1. מאת רון שרצר:

  שלום.
  החניון מכובד ביותר.
  המלצה קטנה:
  אם אני מבין נכון צולמה התמונה ממגרש החנייה הצמוד לביתן השוער בכניסה לאורון. בנקודה זו בדיוק העמיד בני את רכבו לפני כשנה מתוך הנחה שהוא בטוח במגרש החניה הצמוד לביתן שער הכניסה.
  גנבי רכב הבינו שמאחר ואף אחד אינו מתצפת צפונה על החניון (למרות קרבתו לשער המאוייש 24 שעות) גנבו את הרכב.
  אין סיבה שללוקרים לא יקרה אותו הדבר.
  על כן מומלץ להוסיף מצלמה (אפילו דמה ) שתותקן על ביתן השומר ותצפה על מגרש החניה וחניון המטיילים.
  אפשר גם לפתוח חלון על הקיר הצפוני של ביתן השומר. גם אם לא יסתכל צפונה, זה עשוי להרתיע את הגנבים.

  בברכה
  רון