כלכלה חזקה וסביבה בריאה

תשומת הלב הניתנת היום לאחריות הסביבתית בכל היבט תעשייתי, מחייבת כל חברה המבקשת להצליח ולמכור הלאה את מוצריה, להשקיע לא רק בייצור המוצר, אלא גם במזעור ההשפעות הסביבתיות של תהליך ייצורו ולא להתפשר על בריאות העובדים והתושבים הגרים בסמיכות למפעליה. האזרחים של היום  מודעים ומעורבים הרבה יותר בנושאים אלו, ואם הם מתרשמים שמפעל מסוים אינו עושה די לשמור על סביבתו ועל התושבים שהם, הם יתארגנו לפעולה ולא יאפשרו לו לפעול. כחלק מתפיסת עולם זו, משקיעה כיל הון עתק בבריאות ובשמירה על הסביבה. הדירוג הסביבתי של המשרד להגנת הסביבה הציב את כיל במקום השני בתוצאות המדד הסביבתי החיובי של שנת 2013.

להיות ירוק זה יותר מצבע

מפעלי קבוצת כיל בדרום (מפעלי כיל ים המלח, ברום, כיל רותם , פריקלאס ים המלח ומפעל המגנזיום), משקיעים רבות בשמירה על הסביבה. כל זאת הופך את כיל לחברה בת-קיימא, אשר מקפידה שפעילותה תותיר טביעת רגל מינימלית על הסביבה. בין השאר, החלה כיל בתהליך להפעלת מתקני ייצור אנרגיה בגז טבעי במקום במזוט. טרם התחלת השימוש בגז טבעי נעשה שימוש בכ-250,000 טון מזוט מדי שנה. היעד הסופי שלנו לעומת זאת עומד על כ-80,000 טון מזוט בשנה בלבד. המעבר לשימוש בגז טבעי צמצם בכ-80% את פליטת גזי חממה בהשוואה לשימוש במזוט וסולר. זו מהפכה של ממש! משנת 2008 הופחתה כמות השפכים של כיל ב-18%. כמו כן, נרשמה הפחתה של 75% בפליטות תחמוצות חנקן והפחתה של 26% בפליטות חלקיקים.

שיקום אקולוגי

תהליך השיקום האקולוגי הפך להיות חלק בלתי נפרד מפעילות כריית הפוספטים על ידי כיל. לכל תכנית כרייה מוצמדת מרגע תכנונה גם תכנית שיקום, אשר מבטיחה חזרה של האזור למצבו הטבעי במהירות וביעילות. התכנית מתבצעת בהנחיה, שיתוף ואישור רשות הטבע והגנים הלאומיים. ההשקעה חסרת התקדים בשיקום אקולוגי הנה פועל יוצא ממחויבותה של כיל לסביבה בה היא פועלת. שיקום זה כולל, לבד משחזור פני השטח, גם החזרת הקרקע העליונה המקורית והתאמת השטח לתפקוד מלא לאחר הכרייה. כך, לאחר סיום הכרייה ועבודות השיקום האקולוגי, קשה מאוד לזהות את האזור ששימש בעבר כמכרה. השיקום מלווה במחקרים אקדמיים אשר נערכים באוניברסיטת בן גוריון. נציין גם שרותם קיבלה בשנת 2015 פרס - מקום שני בעולם של "עלה ירוק" מהתאחדות תעשיית הדשנים העולמית IFA על שיקום המכרות. 

שתפו עם חבריכם:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks
דף הבית